Nem tervez a magyar kormány devizakötvény-kibocsátást az IMF-megállapodás előtt − mondta Borbély László András, az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) vezérigazgató-helyettese a Gazdasági Rádiónak. Egy novemberi hitelmegállapodás esetén azonban 1 hónapon belül a piacra tudnának bocsátani kötvényt, ami valószínűleg dolláralapú lenne. Borbély szerint azonban a finanszírozás szempontjából nem létfontosságú az idei devizakötvény-kibocsátás, mert a tartalékokkal együtt ki lehet fizetni a kötelezettségeket. Mindez persze akkor igaz, ha a forint-állampapírpiac továbbra is megfelelően működik.
Az ÁKK azért dönthet a dolláralapú kötvény mellett, mert az amerikai alapoknak van igazán pénzük. Borbély beszélt arról is, fontos, hogy jó hozamszinteken forognak az állampapírok.
