BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra emelkedtek a globális tőzsdék

2012. szeptember 20. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miután reggel a japán jegybank bejelentette, hogy − az Európai Központi Bankhoz (ECB) és az amerikai jegybank szerepét betöltő Fedhez hasonlóan − bővíti az eszközvásárlási programját, majd délután jött a hír, hogy a vártnál jobban alakult a használt lakások augusztusi forgalma az Egyesült Államokban, megfordult az elmúlt két nap trendje és pluszban zártak a főbb európai tőzsdék. A hangulatot az sem rontotta, hogy egyelőre több a félnivaló, mint a jó hír, hiszen mint azt Peter Garnry, a Saxo Bank stratégája a Marketwatch-nak elmondta, a piac továbbra is fél a spanyol mentő csomag hatásaitól, illetve attól, hogy mi lesz Görögország sorsa. A jó hírek azonban felülírták a félelmeket, így a londoni FTSE−100 0,4 százalékos, a frankfurti DAX 0,6 százalékos, míg a párizsi CAC−40 0,55 százalékos pluszban zárt. Jól teljesítettek a periféria tőzsdéi is, a spanyol IBEX−30 0,52, a milánói FTSE-MIB pedig 0,15 százalékot erősödött.

Európa-szerte jól szerepeltek a bankok, az HSBC 1,7, a Lloyds 1,6, a Commerzbank 2, a Deutsche Bank pedig 1,2 százalékkal zárt tegnapi záróértéke felett. A cégek közül a Heinekent érdemes kiemelni, amely komoly, hat százalék feletti pluszban zárta a napot, miután híre ment, hogy közel a megállapodás a Tiger sörmárka átvételével kapcsolatban, de jó napja volt a Zarát tulajdonló spanyol Inditexnek is, amely − miután napvilágot látott, hogy 32 százalékkal nőtt az első félévi profitja − közel négy százalékot erősödött. Hasonló hírekre mozdultak a tengerentúli tőzsdék is, így hasonló utat is jártak be, aminek köszönhetően lapzártakor a Dow Jones ipari átlaga 0,3 százalékos, a Nasdaq 0,1 százalékos, a S&P−500 pedig 0,25 százalékos pluszban állt.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet