A Fővárosi Bíróság váratlanul megsemmisítette a frekvenciapályázatot, melyet a Magyar Posta és az MVM konzorciuma nyert el januárban a negyedik mobilszolgáltató működésére − a győztes elemzők szerint a Magyar Telekom részvényárfolyama lehet. Az Equilor elemzője, Gabler Gergely szerint valószínű, hogy a csúszás csak néhány hónapos lesz, mivel a Kúria megsemmisítheti a döntést. Az elemző szerint mégis rendkívül pozitív a hír, hiszen a legtöbb előfizetőt a Telekom veszíthetné el az új szolgáltató indulásával. A tét a magyar mobilpiac tíz százaléka, mintegy 1 millió ügyfél, mivel várhatóan a teljes közszférát átterelik az új állami szolgáltatóhoz; köztük van a Magyar Telekom előfizetőinek ötöde. A csúszás azonban miatt az idei osztalékot már biztosan nem érinti az új szolgáltató. A hírt követően az Equilor hamarosan felülvizsgálja az augusztusban kihozott 429 forintos reális célárfolyamát.
Napi grafikonok
