BUX 140025.02 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Korrekcióval indult a hét a tőzsdén

2012. szeptember 18. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Minden jelentősebb tőzsdén eséssel kezdték a hetet a börzék, miután erősen túlvetté váltak az elmúlt hét rallyja után. Nagyobb gond azonban nem látszik, egyelőre egy normális mértékű korrekció zajlik a világ tőkepiacain, főleg miután hétfőn az egyetlen fontosabb amerikai makroadat is sokkal rosszabb lett a vártnál. Ez alól nem volt kivétel a magyar tőzsde sem, a BUX 0,8 százalékkal, 18 952 pontra esett. Az index egész nap mínuszban forgott, főleg a Mol esése miatt. A Mol azért szerepelhetett ilyen gyengén, mert pénteken jóval a piaci átlag felett emelkedett az olajrészvény, mivel Kurdisztánból jó hírek érkeztek a Mol által kutatott terület szomszédságából. Az olaj árában nem volt érdemi korrekció, ezért valószínű, hogy a pénteki szárnyalást korrigálta a Mol; az olajrészvény értéke 2,6 százalékkal, 18 550 forintra csökkent. Nagyot emelkedett viszont a Magyar Telekom. A trenddel ellentétben azért tudott jól szerepelni a telekommunikációs cég, mert egyelőre nem kapott engedélyt a jelentős konkurenciát jelentő negyedik mobilszolgáltató Magyarországon. Ennek a hírnek köszönhetően a Magyar Telekom árfolyama 2,4 százalékkal, 429 forintra emelkedett. Az OTP gyakorlatilag stagnált, az utolsó ára 4091 forint volt, ami 0,1 százalékos erősödés. A gyógyszeraukción újabb jelentős engedményre kényszerülő Richter viszont 1 százalékkal esett, záróára így 38 930 forint lett. Az Egis hasonló okból csaknem 2 százalékot veszített értékéből, az utolsó kötés esetében 17 315 forinton volt. Az E-Starnál a jelek szerint nem számított, hogy még nem tudja, miből fizeti ki októberben lejáró kötvényeit, árfolyama ugyanis közel 10 százalékkal emelkedett hétfőn, így a részvény 516 forinton fejezte be a napot.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet