BUX 140025.02 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevés esélye van az E-Starnak

2012. szeptember 18. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hiába emelkedett több mint tíz százalékkal az E-Star árfolyama a hétfői nyitásban, az érdemi működési feltételek nem változtak júliushoz képest augusztusban sem a cégnél − figyelmeztetnek az utóbbi időben a komoly likviditási problémákkal küszködő energiacéget követő elemzők. Az Equilor szakértői szerint a piac kedvező reagálása a lengyel hitel lehívásának köszönhető, valódi előrelépést azonban csak a jelentősebb nyereségtermelő projektek elindítása vagy rövid távon az MFB-hitel folyósítása jelenthetne.

Az augusztusi jelentésében javuló számokat tett közzé az E-Star, ám a befektetőket vélhetően jobban érdekli a lengyel hitel lehívásának híre − vélik a KBC Securities szakértői, akik szerint mindenképpen negatívum, hogy a vezérigazgató a Napi Gazdaságnak adott interjúban (Napi Gazdaság, 2012. szeptember 17.) elismerte, hogy a hitel nagy részét a likviditási gondok orvoslására kellett felhasználni, így nem ez lesz a kötvény visszafizetések forrása. Az E-Star mindent elkövet ugyan, hogy elkerülje a csődöt, azonban jól látszik, hogy nagy a baj − reagáltak az Erste elemzői is a Napi Gazdaságban megjelent vezérigazgatói interjúra. Az Erste szakértői szerint szeptemberben ugyan javulhat egy picit a helyzet, de még mindig 1 millió eurós csökkenés várható a készpénzállományban. A szállítói tartozások és az októberi kötvénylejárat így tovább sodorhatja a vállalatot a csőd felé. Amennyiben sikerül haladékot kapni a szállítóktól és eredményesek az önkormányzatokkal folytatott tárgyalások, megmenekülhet a cég, de erre kevés az esély − vélik a brókercégnél.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet