További tőkére is szűksége lesz a CIG Pannóniának − közölte a KBC azt követően, hogy a cég bejelentette, sikerült 1,4 milliárd forintos tőkeemelést végrehajtania. A KBC szerint ugyanis a menedzsment korábban arról beszélt, hogy 4 milliárd forint tőkére lehet szükség a szigorúbb szabályozás miatt. A KBC szakértői szerint azonban a Szolvencia II. nélkül is szükség lenne tőkére, ugyanis a második negyedévben a vártnál nagyobb veszteséget szenvedett el a biztosító a befektetéseken elért negatív hozam miatt. Egy korábbi bejelentés szerint az MFB-vel tárgyal a cég egy alárendelt kölcsöntőke konstrukcióról. Tíz évre, maximum 5 milliárd forint forrás megszerzéséről lenne szó, azonban a sikeres kamatozórészvény-kibocsátás miatt várhatóan ennél kisebb összeg lesz a végleges szerződésben − írja a KBC.
