Átadták szerdán a Masterplast-csoport legújabb, 1,6 millió eurós beruházással megvalósult üzemét a romániai Sepsiszentgyörgyön − jelentette be a társaság a BÉT honlapján. Az idén tavasszal elindított fejlesztéssel a Schwenk-csoporttól megvásárolt ingatlant újította fel a társaság, illetve ide telepítette a gyártáshoz szükséges gépsorokat. A ragasztógyár tavaszi beindítása után az újonnan megnyílt létesítményben a homlokzati hőszigetelésben használt polisztirollapok gyártását indítják el. A tervek szerint néhány éven belül a gyár kapacitása évente 150 000 köbméter fölé nő. A csoport Nagyváradon, Bukarestben és Sepsiszentgyörgyön rendelkezik telephellyel Romániában, mindhárom üzemben raktározási és kereskedelmi tevékenységet is folytat a sepsiszentgyörgyi gyártási tevékenység mellett.
