Jelentősebb ingadozás mellett végül alig változott szerdán a magyar tőzsde vezető indexe. A BUX pluszban kezdte a napot és 18 700 pont felett is forgott, a kedvező német alkotmánybírósági döntés azonban már nem tudott pluszlöketet adni. Az index így a délelőttöt kisebb pluszban töltve toporogta végig, néha-néha mínuszba fordulva. Az igazi leöntés azonban a nap végén érkezett, mivel azonban a záró szakaszban nagyot rántottak a BUX-on, végül minimális, 0,2 százalékos pluszban zárta a napot.
Ez főleg az OTP-nek volt köszönhető. A bankrészvény régen látott kiemelkedő, 11,5 milliárd forintos forgalom mellett hosszú idő után átlépte a 4000 forintos szintet. A részvény egész nap stabilan pluszban tartotta magát, végül 1,4 százalékkal, 4025 forintra emelkedett az árfolyama, amivel a legjobban teljesítő blue chip lett. Jól szerepelt a nagyobb papírok közül a Richter is, amely 1,3 százalékkal, 39 500 forintra drágult.
Esett viszont a Mol árfolyama, igaz, előző nap ez a részvény közel 4 százalékot drágult az INA olajtalálatának a hírére. Szerdán viszont már azt is bejelentették, hogy az újabb olajmezők nem lesznek képesek pótolni a kiesett szíriai termelést, így a túlzott árfolyam-emelkedést reagálhatta le a Mol árfolyama. Az olajpapír kurzusa így 1,4 százalékkal, 17 860 forintra csökkent. Igaz, minimális mértékben, de esett a Magyar Telekom is. Az osztalékrészvény értéke 421 forint lett, ami félszázalékos csökkenést jelentett.
Az Egis, ellentétben a nagyobbik szektortárssal, közel 9 százalékot veszített az értékéből, ami az utolsó kötésnél 17 485 forintos árat takart. Az FHB érdekes módon szintén nem tartotta a lépést az OTP-vel, a kisebbik bankrészvény 0,2 százalékkal, 489 forintra esett. Az E-Star esetében a befektetők még nem árazhatták a felszámolás megkezdését, így 1,6 százalékkal, 450 forintra drágult a részvény.
