Az új horvátországi kőolajlelőhelyek jelentősek ugyan, de nem válthatják ki az INA szíriai olajkitermelését − mondta Zelimir Sikonja, az INA kutatási és termelési igazgatója horvát jelentések szerint. A Mol horvát leányvállalata egy nappal korábban jelentette be, hogy új lelőhelyre bukkant a horvátországi Vinkovci mellett fekvő Privlaka kutatási mezőn. A tesztek alapján a szakemberek napi 600 hordónyi kőolaj-kitermeléssel számolnak az új mezőn. Figyelembe véve a 2011 januárban felfedezett Selec−1 kút korábbi teszteredményeit, a kutak napi kihozatala várhatóan jelentősen megemeli a termelést, mindez azonban csak csepp a tengerben a szíriai mezőkhöz képest, Szíria ugyanis pótolhatatlan a cég vezetői szerint. A horvátországi kőolaj-kitermelés 15, a földgázkitermelés 60 százalékban fedezi a hazai szükségleteket. Az INA napi átlagos szénhidrogén-kitermelése 74 ezer 366 hordóegyenérték volt 2011-ben, mielőtt a szíriai kitermelést leállították.
