BUX 139957.99 0,24 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az új lelőhelyek nem pótolják Szíriát az INA-nál

2012. szeptember 13. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az új horvátországi kőolajlelőhelyek jelentősek ugyan, de nem válthatják ki az INA szíriai olajkitermelését − mondta Zelimir Sikonja, az INA kutatási és termelési igazgatója horvát jelentések szerint. A Mol horvát leányvállalata egy nappal korábban jelentette be, hogy új lelőhelyre bukkant a horvátországi Vinkovci mellett fekvő Privlaka kutatási mezőn. A tesztek alapján a szakemberek napi 600 hordónyi kőolaj-kitermeléssel számolnak az új mezőn. Figyelembe véve a 2011 januárban felfedezett Selec−1 kút korábbi teszteredményeit, a kutak napi kihozatala várhatóan jelentősen megemeli a termelést, mindez azonban csak csepp a tengerben a szíriai mezőkhöz képest, Szíria ugyanis pótolhatatlan a cég vezetői szerint. A horvátországi kőolaj-kitermelés 15, a földgázkitermelés 60 százalékban fedezi a hazai szükségleteket. Az INA napi átlagos szénhidrogén-kitermelése 74 ezer 366 hordóegyenérték volt 2011-ben, mielőtt a szíriai kitermelést leállították.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet