Az orosz Szberbank arra készül, hogy eladja 7,6 százaléknyi állami részesedését magánbefektetőknek, az ügylethez már csak a hivatalos jóváhagyás hiányzik − közölték az ügylethez közel álló forrásra hivatkozva. A csomag értéke jelenlegi árfolyamon 5 milliárd dollár körül van. Amennyiben az ügylet sikeres lesz, az állami tulajdonhányad 50 százalékra csökken, de az állam ezt már megtartja, hogy kontroll alatt tudja tartani a pénzintézetet. A Szberbank már tavaly szeptemberben külföldi tőzsdére akarta vinni 7,6 százalékos tulajdonhányadát, ez azonban meghiúsult az euróövezeti adósságválság okozta piaci bizonytalanság miatt. A Szberbank piaci tőkeértéke alapján Európa második legnagyobb hitelintézete az HSBC után. A bank adózott eredménye tavaly 74 százalékkal nőtt, 315,9 milliárd rubelre az egy évvel korábbi 181,6 milliárd rubel és a 2009. évi 24,4 milliárd rubel után.
Napi grafikonok
