BUX 139833.90 0,15 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb Szberbank-részesedést adhat el az állam

2012. szeptember 12. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az orosz Szberbank arra készül, hogy eladja 7,6 százaléknyi állami részesedését magánbefektetőknek, az ügylethez már csak a hivatalos jóváhagyás hiányzik − közölték az ügylethez közel álló forrásra hivatkozva. A csomag értéke jelenlegi árfolyamon 5 milliárd dollár körül van. Amennyiben az ügylet sikeres lesz, az állami tulajdonhányad 50 százalékra csökken, de az állam ezt már megtartja, hogy kontroll alatt tudja tartani a pénzintézetet. A Szberbank már tavaly szeptemberben külföldi tőzsdére akarta vinni 7,6 százalékos tulajdonhányadát, ez azonban meghiúsult az euróövezeti adósságválság okozta piaci bizonytalanság miatt. A Szberbank piaci tőkeértéke alapján Európa második legnagyobb hitelintézete az HSBC után. A bank adózott eredménye tavaly 74 százalékkal nőtt, 315,9 milliárd rubelre az egy évvel korábbi 181,6 milliárd rubel és a 2009. évi 24,4 milliárd rubel után.


Napi grafikonok
Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet