BUX 139957.99 0,24 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Másfél milliárdos CIG-jegyzés

2012. szeptember 12. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Sikeresen zárult a CIG Pannónia Nyrt. kamato­zórészvény-kibocsátása. A három héttel ezelőtti közgyűlésre 1 milliárd 454 millió forint értékű szándéknyilatkozat érkezett a részvényesektől. A szeptember 10-i fizetési határidőig a mintegy tucatnyi jegyző döntő többsége átutalta az összeget, összesen 1 milliárd 410 millió forint értékű részvényt jegyeztek le, darabonként 750 forintos árfolyamon − értesült Napi Gazdaság. A jegyzők között alapító részvényesek, igazgatósági tagok mellett az MFB egyik alapja is megtalálható. A lejegyzett mintegy 1,89 millió darab kamatozó részvény túlnyomó része forintban kamatozik (évi 9 százalékot), kevesebb mint egyharmada viszont euróban hoz évi 7 százalékot. Valamennyi részvény 2017 szeptemberében átalakul törzsrészvénnyé.

Az átalakítást megelőző hathavi tőzsdei átlagárfolyam 60 százaléka és a 750 forintos kibocsátási árfolyam közötti különbséget 40 forintos névértéken átvehető többlettörzsrészvények formájában kapják meg a tulajdonosok. (Amennyiben elmarad a kamatfizetés, a kamatot is.) A társaság abban bízik, hogy 2014-től már nyereséget termel, így − ha nem is az első évtől − a kamatok kifizetésének sem lesz akadálya.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet