BUX 139833.90 0,15 %
OTP 45870 -0,22 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Befejezte a kútfúrásokat a Pannergy Miskolcon

2012. szeptember 11. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korábbi fúrási munkálatoknál gyorsabb ütemben lezárult a kistokaji KIS-PE-02 jelű visszasajtoló kút lemélyítése − közölte a PannErgy a BÉT honlapján. Ezzel a harmadik − a miskolci geotermikus projekt részét képező − visszasajtoló kút fúrását zárta le a PannErgy Kistokajban. A KIS-PE-02 jelű visszasajtoló kút fúrásánál 1058 méteres mélységnél bekövetkezett teljes iszapveszteség azt mutatta, hogy a korábbi tapasztalatok szerinti mélységben érte el a fúrófej azt a réteget, amely alkalmas folyadék-visszasajtolásra. A következő napokban az 1058 méteres mélységű kút próbatermeltetése zajlik a rétegtartalom és a kút víznyelési paramétereinek megismerése érdekében − tartalmazza a bejelentés.

A KIS-PE-02 jelű kistokaji visszasajtoló kút fúrása a cég várakozásainak megfelelően zárult le. Ezzel a miskolci geotermikus projekt kútfúrási munkálatai befejeződtek. A két kitűnő, nagy hozamú termelő kúttal és három nagy nyelőképességű visszasajtoló kúttal létrehozták azt a rendszert, amellyel a kitermelés és visszasajtolás biztonságosan megvalósítható − közölte Bokorovics Balázs, a PannErgy Nyrt. elnöke.


Napi grafikonok
Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet