Amíg a csütörtöki Orbán-bejelentés, miszerint \"ilyen áron nem egyezünk meg az IMF-fel\" padlóra küldte a forintot, addigra péntekre megnyugodtak a kedélyek, a piac megemésztette ezt a nyilatkozatot és mindenki inkább úgy gondolja, hogy ez csak egy kommunikációs manőver volt − mondta a Napi Gazdaság érdeklődésére Földi Balázs, a Commerzbank treasury üzletágának vezetője. Ennek megfelelően a kereskedők ismét jó esélyt látnak arra, hogy megállapodunk a nemzetközi szervezetekkel − ezt Orbán Viktor is megerősítette pénteken −, így jelentős erősödésbe kezdett a forint, a péntek reggeli majdnem 288-as értékekhez képest délután már 285,2 forintot ért egy euró, de a nap folyamán benéztünk a 285-ös szint alá is. Régiós szinten hasonló mozgásokat tapasztalt Földi, így a zloty és a cseh korona is erősödött tegnapi értékéhez képest. Mindez azonban eltörpül az euró menetelése mellett, amellyel már 1,2770-nel kereskednek a dollárral szemben, ami az üzletágvezető szerint az alapvető jókedvet mutatja a piacokon.
Az állampapírok másodpiacán a diszkontkincstárjegyek hozamai 3−7 bázisponttal csökkentek, míg az államkötvényeknél 8−12 bázispontos esést regisztrált az Államadósság Kezelő Központ. A referenciahozamok így 6,71 és 7,5 százalék között mozognak.
