BUX 139864.61 0,17 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Balkáni OMV-kutakra pályázik az INA

2012. szeptember 7. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Valóban kötelező érvényű vételi ajánlatot tett szeptember 3-án a horvát INA az OMV által eladásra kínált horvát és bosnyák töltőállomásokra − közölte a Napi Gazdasággal a horvát olajtársaság azután, hogy erről szóló hírek jelentek meg a helyi sajtóban. Előtte már júniusban egy indikatív ajánlatott is beadott az INA, mivel ezeknek a töltöállomásoknak a megvásárlása összhangban van a stratégiájukkal − közölték lapunkkal. A pályázatban Horvátországban 63, míg Boszniában 28 kúthoz lehet hozzájutni. Korábbi hírek szerint az INA mellett az orosz Zarubezsnyefty és Gazpromnyefty, illetve egy arab befektetési alap érdeklődött többek között a korábban 150 millió euróért kínált kutakért. Mostani horvát híradások szerint azonban 126 millió euró lehet az üzlet értéke.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet