Az ECB kiszivárgott terve, miszerint sterilizált, korlátlan kötvényvásárlási programba kezdenének, nem hozott töretlen optimizmust a tőzsdére, annak ellenére, hogy fontosabb makroadat az Egyesült Államokban nem volt, az New York-i ISM pedig a vártnak megfelelő csökkenést mutatta. A magyar tőzsde ugyanakkor keddhez hasonlóan nem nagyon foglalkozott a nemzetközi eseményekkel és tovább emelkedett tegnap is. Az OTP vezérletével a BUX 0,5 százalékkal, 17 839 pontra javított. Ráadásul a forgalom is növekedett egy picit, igaz, ez még mindig messze nem az, amit szeptemberben várni lehetne, de legalább a bankpapír mellett a Richter és a Mol forgalma is átlépte az 1 milliárd forintot. Az emelkedést immár negyedik napja az OTP vezeti. A hír nélkül rallyzó magyar bankrészvény szerdán 3750 forinton zárt, ami 1,4 százalékos plusz. A Richter árfolyama 0,3 százalékkal emelkedett, ez 39 800 forintos záróértéket takart. Az Egis, szektortársát felülteljesítve, 1,5 százalékkal, 16 800 forintra drágult. A Magyar Telekom 0,5 százalékkal, 428 forintra erősödött, az elmúlt napokat figyelembe véve azonban igazából ezen a szinten stagnál az osztalékrészvény árfolyama, lekövetve a hozamok egy helyben toporgását. Szinte folyamatosan esik viszont a Mol. Az olaj árának zuhanása nem tesz jót a részvénynek, amelynek árfolyama szerdán 0,4 százalékkal, 16 490 forintra csökkent.
A jó hírrel nem szolgáló gyorsjelentése óta rallyzó E-Star szerdán is 8,7 százalékkal drágult, ami zárásban 545 forintos árfolyamot jelentett. Több mint 4 százalékot esett viszont a két áramszolgáltató értéke. Az Émász 4,9 százalékkal, 11 600 forintra csúszott vissza, míg az Elmű papírjaira született 16 000 forintos utolsó kötés 4,1 százalékos gyengülést takart.
