BUX 139937.61 0,22 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább húzza az OTP a BUX-ot

2012. szeptember 6. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ECB kiszivárgott terve, miszerint sterilizált, korlátlan kötvényvásárlási programba kezdenének, nem hozott töretlen optimizmust a tőzsdére, annak ellenére, hogy fontosabb makroadat az Egyesült Államokban nem volt, az New York-i ISM pedig a vártnak megfelelő csökkenést mutatta. A magyar tőzsde ugyanakkor keddhez hasonlóan nem nagyon foglalkozott a nemzetközi eseményekkel és tovább emelkedett tegnap is. Az OTP vezérletével a BUX 0,5 százalékkal, 17 839 pontra javított. Ráadásul a forgalom is növekedett egy picit, igaz, ez még mindig messze nem az, amit szeptemberben várni lehetne, de legalább a bankpapír mellett a Richter és a Mol forgalma is átlépte az 1 milliárd forintot. Az emelkedést immár negyedik napja az OTP vezeti. A hír nélkül rallyzó magyar bankrészvény szerdán 3750 forinton zárt, ami 1,4 százalékos plusz. A Richter árfolyama 0,3 százalékkal emelkedett, ez 39 800 forintos záróértéket takart. Az Egis, szektortársát felülteljesítve, 1,5 százalékkal, 16 800 forintra drágult. A Magyar Telekom 0,5 százalékkal, 428 forintra erősödött, az elmúlt napokat figyelembe véve azonban igazából ezen a szinten stagnál az osztalékrészvény árfolyama, lekövetve a hozamok egy helyben toporgását. Szinte folyamatosan esik viszont a Mol. Az olaj árának zuhanása nem tesz jót a részvénynek, amelynek árfolyama szerdán 0,4 százalékkal, 16 490 forintra csökkent.

A jó hírrel nem szolgáló gyorsjelentése óta rallyzó E-Star szerdán is 8,7 százalékkal drágult, ami zárásban 545 forintos árfolyamot jelentett. Több mint 4 százalékot esett viszont a két áramszolgáltató értéke. Az Émász 4,9 százalékkal, 11 600 forintra csúszott vissza, míg az Elmű papírjaira született 16 000 forintos utolsó kötés 4,1 százalékos gyengülést takart.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet