Mivel a biztonságos menedéket nyújtó országok hozamot már nemigen kínálnak a befektetőknek, előtérbe kerülhet a 1,5−2 százalékos norvég kamatszint − vélik az Equilor elemzői. A fizetőeszköz három éve stabil erősödő trendben mozog, a korona viselkedése hasonló, mint a svájci frank 2011. nyár előtti mozgása. Számos tényező arra utal, hogy közel lehet a begyorsulás, mely a frankot is paritásig erősítette az euróval szemben. A frank analógiájára építve rövid idő alatt 6,5-ig csökkenhet az euró/norvég korona árfolyam a jelenlegi 7,29-ről, ami további 10 százalékos felértékelődést jelent a devizában a brókercég szakemberei szerint. A korona vonzerejét tovább fokozza, hogy még kamatot is fizet: a jegybanki alapkamat 1,5 százalék, szemben az ECB 0,75 százalékával. A túlzott és hirtelen erősödés esetén számítani kell jegybanki beavatkozásra, ám míg a jegybank reagál, szép profitot lehet zsebre tenni a svájci frank analógiája alapján.
Napi grafikonok
