A magyar tőzsde fittyet hányt az amerikai piacok esésére, így a hét második napját is emelkedéssel zárta a BUX. A nemzetközi piacokra a vártnál gyengébb amerikai ISM feldolgozóipari index, valamint a pocsék építőipari adat hatott kedvezőtlenül, így a börzék lefelé indultak el. Érdekes módon a magyar piacon erről nem vettek tudomást a befektetők, az OTP vezérletével ugyanis tovább emelkedett az index. Ebben szerepe lehetett annak is, hogy a külföldiek továbbra is kívülről szemlélik piacunkat, ugyanis a forgalom továbbra is nagyon gyatra volt, igaz, a bankpapír esetében már meghaladta az 5 milliárd forintot, a többi részvény azonban továbbra sem tudta átlépni a milliárdos határt. Az OTP-papír már harmadik napja emelkedik zsinórban, 3699 forintos záróára 1,9 százalékos pluszt jelentett, ami érdekes a nemzetközi hangulatra általában legérzékenyebben reagáló részvény esetében. A Richter is 1,6 százalékkal drágult, a gyógyszerrészvény 39 690 forinton fejezte be a napot. A Magyar Telekom 1 százalékkal, 426 forintra javított. A Molnak a délutánra összeszakadó olajár mellett 16 550 forinton stagnálásra futotta kedden. A BUX így egy százalékkal, 17 756 pontra emelkedett.
