Tízéves mélységet ért el augusztusban is a BÉT forgalma, amely duplikálva (mindkét üzletkötő felet számolva) 273 milliárd forintra rúgott. Ez az egy évvel korábbinak alig 30 százaléka, nagyjából a 2002-es, illetve 2003-as azonos havi forgalmakkal egyezik meg. Ezzel azonban egyre biztosabbnak tűnik, hogy még a tavalyi nagyon gyenge forgalmat is sikerül alulmúlni az idén, vagy legalábbis olyan rendkívüli eseménynek kell bekövetkeznie (így egy gyors IMF-megállapodásnak), amely tömegesen hozná meg a külföldiek vételi kedvét a magyar eszközök iránt. A magyar tőzsde egypapíros jellege augusztusban sem változott, a teljes forgalomból 161 milliárdot az OTP egymaga tett ki, ez a teljes forgalom közel 60 százaléka. A második helyet elérő Mol 48 milliárdot ért el, míg a Magyar Telekom 26 milliárddal lett harmadik.
A brókercégek rangsorában sem volt túl nagy izgalom az élbolyban. Az Erste már 80 milliárddal megszerezte az első helyet, míg a Concorde picit lemaradva lett második. A harmadik a cseh Wood & Co. lett. A rangsor érdekessége, hogy a tizedik helyre becsúszott az OTP is, igaz, a forgalma a 20 milliárdot sem érte el, amit egy erősebb napon egyedül a bank részvényei is produkálnak. Érdekes, hogy a határidős BUX-kereskedésben a Random leszorította az élről az Erstét, ami azt mutatja, hogy nagyon alacsony díjaival sikerült az árérzékeny magyar spekulánsok jó részét magához csábítania. A határidős részvények esetében a Buda-Cash állt az élen, itt szintén az Erste lett a második.
Érződött a nyári szabadságolás a BÉTa piacon is, a duplikált összforgalom a külföldi részvények esetében csupán 920 millió forint volt. A két legnépszerűbb részvény a Nokia és a BMW volt augusztusban, míg az elmúlt időszak sporteseményei ellenére az Adidasra minimális érdeklődés mutatkozott. A BÉTa piacon is az Erste a legnagyobb, a második az OTP, míg a harmadik a Buda-Cash.
