Ismét kirívóan alacsony forgalom mellett kereskedtek a magyar tőzsdén, amiben szerepet játszhatott az amerikai szünnap is. Szeptember első kereskedési napja így még nem hozta meg az áttörést, hiszen egyedül az OTP ért el egymilliárd feletti forgalmat. Azonban a bankrészvény is csak az átlag töredékét, 3 milliárd forint alatti üzletkötést könyvelhetett el. Érdekes volt viszont, hogy a gyengülő forint mellett − igaz, hír hiányában − emelkedni tudott a BUX. Ez elsősorban a Richter és az OTP jó szereplésének volt köszönhető. A gyógyszergyártó esetében még meg is magyarázható a 1,5 százalékos emelkedés, hiszen a gyengülő forint jót tesz a gyógyszergyártónak, az OTP 1,4 százalékos erősödésére azonban már nehezebb magyarázatot találni. Mindenesetre a hétfői szereplésének köszönhetően a bankrészvény 3630 forinton, míg a Richter 39 085 forinton búcsúztatta a kereskedést.
A Mol, érdekes módon, a dráguló olaj mellett esett, így ebben az esetben sem igazán vették figyelembe a fundamentumokat a befektetők. Az olajpapír jegyzése 0,4 százalékkal, 15 650 forintra gyengült hétfőn. Ennél is többet esett a Magyar Telekom, a 422 forintos záróár 1,4 százalékkal múlta alul a péntekit. A BUX mindezek hatására 0,5 százalékkal, 17 592 pontra erősödött.
Féléves jelentése közzétételét követően ütemesen drágult viszont az E-Star, annak ellenére, hogy likviditási helyzete továbbra sem megnyugtató. A vártnál alacsonyabb veszteséget is jó hírnek tekinthették azonban a befektetők, akik a limitet jelentő 15 százalékkal, 494 forintra rántották fel a részvény jegyzését. A jelentős profitnövekedést felmutató BTel részvénye 20 százalékot száguldott, ez 602 forintos utolsó kötést takart. A csökkenő veszteség nem hatotta meg viszont a KEG befektetőit, a részvény 38 forinton stagnált.
