BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még mindig jócskán mínuszban a Keg

2012. szeptember 3. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Közel 162 millió forint veszteséget szenvedett el az első félévben a Keg − de még ez is javulás az egy évvel korábbi 172 milliós és a két évvel korábbi 235 milliós veszteség után. Az árbevétel növekedése okot adhat némi optimizmusra, hiszen a fél év alatt elért 806 millió forint jóval magasabb az egy évvel korábbi 213 millió forintnál.

Az elmúlt két évvel szemben végre készpénzt termelt a társaság, az EBITDA 13,6 millió forint volt, míg egy évvel korábban még 108 millió volt a mínusz. A gyorsjelentésben ki is emelik, hogy a forgalmi és eredményadatok azt mutatják, a vállalat restrukturálásának iránya megfelelő, a kitűzött célokat azonban teljes egészében még nem tudták megvalósítani. A csoportszintű mérlegben alacsonyabb lett a veszteség, az első félév végén 88 millió forint volt a mínusz; az árbevétel 1,4 milliárd forintról nőtt 2,3 milliárdra. Az árbevételen belül a Visonka még mindig meghatározó, azonban az anyavállalat jelentősebb forgalomnövekedése miatt a részesedése 85 százalékról 65 százalékra mérséklődött. A Keg egy rendkívüli tájékoztatást is közzétett a gyorsjelentés mellett, miszerint a cég korábbi vezérigazgatója nem szabályszerűen próbált rendkívüli közgyűlést összehívatni. Ugyanakkor a cég tart majd kisrészvényesi ankétot, amelynek időpontjáról később tájékoztatnak.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet