Hétfőn nem tartott sokáig a piacok megkönnyebbülése a paktumpárti görög párt, az Új Demokrácia győzelmét követően. A befektetők figyelme aránylag hamar Spanyolország felé fordult. A madridi részvényindex, az IBEX−35 háromszázalékos veszteségben zárt, miközben a banki papírokra nehezedett nagy gyomás: a Bankia 9, a Bankinter 4,7, a Banco Santander 4,6, a BBVA 4,2 százalékot esett, miközben a tízéves hozamok 26 bázisponttal, 7,13 százalékon zártak a Tradeweb adatai szerint. Az El Confidencial spanyol üzleti lap szerint a héten várható független átvilágítások eredménye azt mutatja majd, hogy az ibériai bankoknak 150 milliárd eurónyi forrásra lesz szükségük. Ennek nyomán az olasz piac is nyomás alá került, a milánói FTSE MIB indexet 2,9 százalékos mínuszba taszítva. Az athéni ASE mutató a választási eredményeknek köszönhetően 3,6 százalékos pluszban zárt. A főbb nyugat-európai indexek vegyes eredményeket produkáltak: az FTSE−100 0,2, a DAX 0,3 százalékos nyereségben zárt, míg a CAC−40 0,7 százalékos veszteséget könyvelhetett el. A Stoxx Europe 600 indexe 0,1 százalékot erősödött. Londonban a bankok visszahúzó erőt képviseltek: a Barclays 2,4, a Lloyds Banking Group 3,6, az RBS pedig 5 százalékot esett. Párizs a veszteségeit szintén a pénzügyi szektornak köszönhette: a Société Générale 4,3, a Credit Agricole 3,4, a BNP Paribas 4,4 százalékot gyengült. Frankfurtban az emelkedést az autógyártók segítették: a BMW és a Daimler egyaránt 2,1 százalékkal drágult.
A spanyolok miatti aggodalom az amerikai tőzsdenyitáson is meglátszott már, a főbb indexek veszteségben nyitottak, lapzártánkkor viszont vegyes képet mutattak. A Dow 0,2 százalékos veszteségben, az S&P−500 stagnálás közeli szinten, míg a Nasdaq 0,5 százalékos nyereségben járt.
