BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hullanak a fejek a JP Morgannél

2012. május 15. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Még a héten távozhat a JP Morgantől a pénteken hatalmas piaci vihart kavaró, akár 4 milliárd dolláros veszteségért felelős három csúcsvezető − értesült a Wall Street Journal az ügyhöz közeli forrásokból. Elsőként a mínuszt felhalmozó befektetési egységet (CIO) irányító Ina Drew adta be felmondását tegnap, őt követheti az üzletág londoni vezetője, Achilles Macris, illetve Javier Martin-Atajo vezető üzletkötő. Negyedik névként felmerült a veszteséghez vezető, cds-indexekre kihegyezett hatalmas pozíciói miatt piaci körökben csak a \"londoni bálnaként\" emlegetett Bruno Iksil eltávolítása is, ám esetében még nem végleges a döntés. A JP Morgan saját számlás kereskedési részlegének egy korábbi dolgozója a Reutersnek elmondta, a hivatalosan kockázatkezelési feladatot ellátó CIO egység teljesen külön működött a többi befektetési részlegtől, arra csak Ina Drew-nak volt rálátása. A veszteség hírére pénteken 9,2 százalékot zuhanó részvényárfolyam csaknem 15 milliárd dollárral csökkentette a bankóriás piaci kapitalizációját, egyes politikusok szerint pedig Jamie Dimon vezérigazgatónak a New York-i Fed igazgatóságában betöltött posztjáról is le kéne mondania.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet