A görög kormányalakítási mizéria és az ország eurózónából való esetleges kilépése felőli találgatások, illetve az emelkedő hozamok mellett lebonyolított spanyol és olasz kötvényaukciók rányomták bélyegüket a hangulatra. A BUX a vezető európai indexeknél kissé visszafogottabban, 1,8 százalékkal lemorzsolódva, 17 009 ponton állapodott meg, kilencven ponttal napi mélypontja fölött. Az eséshez ugyanakkor érdemi forgalom nem párosult, jócskán az idei átlag alatti, 4,3 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények. Gyorsjelentése előtt egyaránt gyengült az OTP, a Mol és az Egis is. A nemzetközi hangulatra legérzékenyebb bankpapír vezette az esést a blue chipek közül, árfolyama 2,45 százalékkal lejjebb kerülve, 3629 forinton végzett. A távközlési adó ellen nagy versenytársaival együtt közös nyilatkozatban tiltakozó Telekom 1,7 százalékkal, 454 forintra gyengült, míg a Mol másfél százalékos lejtmenete 16 250 forintos utolsó kötést jelentett. A Richter 1,4 százalékkal, 35 705 forintra gyengült, míg szektortársa, az Egis 1,2 százalékkal, 14 205 forintra rontott. Az érdemi forgalmat felmutató kisebb papírok közül a kereskedés során ötszázalékos mínuszt is megjáró E-Star végül megúszta 2,5 százalékos gyengüléssel, ami 2243 forintos záróárat jelentett. Hasonló mértékben esett az Appeninn, 419 forintra. A CIG Pannóniát csak kevésbé rántották vissza a kereskedés végén, így a biztosítótársaság papírjai 2,9 százalékkal, 374 forintra rontottak.
