BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lassú kínlódással telt a péntek

2012. május 14. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hét utolsó kereskedési napját oldalazással töltő BUX a mínuszos amerikai nyitásra még bezuhant, ám a vártnál jobb tengerentúli fogyasztói bizalmi adat után a zárásra nagyjából magára talált, így 0,24 százalékos esést követően 17 319 ponton állapodott meg. A mozgáshiányhoz forgalom se nagyon párosult, csupán a záró szakasz kötéseinek köszönhetően cseréltek gazdát 4,8 milliárd forint értékben a papírok.

A blue chipek közül a zárásban kitépett OTP részvényei szerepeltek a legjobban, 1,36 százalékos felértékelődésük a napi maximumot jelentő 3720 forintos utolsó kötést jelentett. A többi vezető papír viszont már nem szerepelt ilyen szépen. A csütörtöki gyorsjelentése után nagyot menetelő Richter gyakorlatilag visszaadta teljes növekményét, 1,4 százalékkal, 36 210 forintra rontott, annak ellenére is, hogy az Erste megerősítette vételi ajánlását és 47 800 forintos célárát. Nem úgy a szektortárs Egis, amely szárnyakat kapva 1,8 százalékkal, 14 380 forintra javított.

A Mol új kurdisztáni fúrásának bejelentése ellenére is 0,9 százalékkal került lejjebb, így végül 16 500 forinton állapodott meg. A távközlési adót iparági társaival Brüsszelben megtámadó Telekom 0,65 százalékkal, 462 forintra rontott. Az E-Star ezúttal enyhén korrigált, 0,9 százalékkal, 2300 forintra erősödött. Az éppen csak mérhető forgalmú kisebbek közül az Appeninn 0,2, az FHB 1,8, a CIG Pannónia pedig másfél százalékkal gyengült. Stagnált ellenben 614 forinton a saját részvényeit szorgosan vásárló PannErgy.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet