BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Korrekció uralta a csütörtököt

2012. május 11. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az elmúlt napok zuhanásában kifáradhattak az eladók, így külföldön és a BÉT-en is az enyhe felfelé korrekció jegyében telt a kereskedés. A BUX − miután végig a pozitív tartományban mozgott − végül 0,8 százalékkal, 17 361 pontra javított. Az emelkedéshez csupán közepes forgalom párosult, összesen 9 milliárd forint körüli értékben cseréltek gazdát a részvények. A vezető papírok közül az első negyedéves jelentésével minden várakozásra ráverő Richter vezette az emelkedést, amely 1,7 százalékkal, 36 715 forintra erősödött. Ebben még az sem jelentett akadályt, hogy a gyógyszergyártó nyereségét az előszállítások és a \"mérföldkőfizetések\" kedvező hozzájárulása hizlalta és a társaság idén alapvetően az árbevétel stagnálására számít. Az optimizmus a jövő kedden jelentő Egis esetében nem nagyon volt tetten érhető, a szektortárs ugyanis fél százalékkal, 14 125 forintra rontott. A Mol közben 0,9 százalékkal feljebb kerülve csak félig dolgozta le Matolcsy György fatálisan félreértett adóexpozéjának hatását, az olajpapír így 16 650 forinton zárt, bár a kereskedés során 16 925 forinton állította be napi maximumát. Hasonló mértékben, 0,88 százalékkal került feljebb az OTP, a bankpapír így 3670 forinton búcsúztatta a napot. Az első negyedéves számát szintén az éjjel közlő Telekom viszont nem tudta tartani a tempót, az erős kezdet után zárásra 0,2 százalékos mínuszban, 465 forinton állapodott meg jegyzése. Az érdemi forgalmat felmutató kisebb papírok közt folytatódott az E-Star vesszőfutása, a cég részvényei 2,2 százalékkal, 2280 forintra estek, az Appeninn eközben stagnált. A tőzsdén maradás mellett lándzsát törő, idén tízszázalékos árbevétel-bővülést prognosztizáló Rába tegnap esti gyorsjelentése után 0,4 százalékkal, 722 forintra javított.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet