BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szenvedett a Commerzbank

2012. május 10. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jó hírrel és rosszal is előállt a Commerzbank. Ugyan core Tier 1 tőkemegfelelési mutatóját az európai bankfelügyeleti hatóság által megszabott határidő előtt az elvártnál magasabbra tornászta fel, a pénzintézet azt is közölte, az első fél évben nem tudja teljesíteni az 1,2 milliárd eurós profittervét. Ez az első negyedéves eredményt figyelembe véve nem is túl meglepő, a bank nyeresége ugyanis az időszak során éves összevetésben csaknem kétharmadával, 369 millió euróra esett vissza, míg az üzleti eredmény 50 százalékkal, 584 millióra csökkent. A romlásban az erős bázison kívül a bank saját adósságainak átértékelése és a görög kötvényeken elszenvedett veszteség nyomott a latban.

Az eurózóna válsága mellett azonban egy további tényező is megnehezítheti a bankszektor nagyjainak forrásbevonását. A Moody\'s ugyanis még májusban leminősíthet több mint száz pénzintézetet, a nagyobb szereplők közül a Crédit Suisse, a UBS, a BBVA és a Morgan Stanley akár három szintet is bukhat, míg a JP Morgan, a Goldman Sachs és az HSBC besorolását két lépcsővel vághatja a hitelminősítő. A Fitch és a Standard & Poor\'s már korábban letudta a bankszektor leminősítési hullámát. A forrásköltségek további emelkedése, az ECB hosszú távú refinanszírozási tendere hatásának kifutása, illetve a szigorodó tőkemegfelelési szabályok miatt tovább mérséklődhet az európai pénzintézetek hitelezési képessége és hajlandósága. Ráadásul a leminősítések miatt a forrásbevonás fedezetigénye is megugrik majd, további terhet róva a bankokra − írta a Bloomberg. A déli periférián az eleve

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet