BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb AIG-pakettet értékesített az USA

2012. május 8. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hét végén újabb, ezúttal 5 milliárd dolláros AIG-pakettet értékesített az amerikai pénzügyminisztérium, ám ami az adófizetők szempontjából még fontosabb: az előző két eladás 29 dolláros árfolyama helyett ezúttal részvényenként 30,50 dolláron kínálták a papírokat − írta a Forbes. Az AIG maga több mint 65 millió darab részvényt vett, mintegy 2 milliárd dollárért. A tranzakcióval a pénzügyminisztérium részesedése 63 százalékosra csökkent az egykor a világ legnagyobb biztosítójának számító AIG-ban, amelyben 2008. őszi kimentését követően 92 százalékkal rendelkezett. Ugyan a 30,50 dolláros eladási ár 13 százalékkal múlta alul a múlt heti árfolyammaximumot, még így is 6 százalékos prémiumot jelentett a Bernstein Research adatai alapján 28,72 dolláros átlag bekerülési értékhez képest. (Igaz, a bekerülési érték körül nagy a vita, egyesek szerint ugyanis a Fedtől 2011. januárban átvett részvényeket is beleszámítva a valós ár 43,53 dollár lehet.) Ugyan az értékesített pakett mérete elmaradt a várakozásoktól, a tranzakció papíronkénti árfolyama felülmúlta a prognózisokat, amivel szakértők szerint eddig a partvonalról figyelő befektetők is kedvet kaphatnak a vásárláshoz.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet