Az Est Média pénteki éves rendes közgyűlésén megszavazták a részvényesek az igazgatóság tőkeemelésre való feljogosításáról szóló határozati javaslatot. A tavaly augusztus végén kapott felhatalmazást most váltó verzió szerint az igazgatóság 2017. április 26-ig jogosult alaptőke-emelést elhatározni és végrehajtani. Ennek legmagasabb összege névértéken egyetlen naptári évben sem haladhatja meg az előző év december 31-i alaptőke 100 százalékát plusz 1,84 milliárd forintot. Amennyiben a tőkeemelésre átváltoztatható kötvény kibocsátásával kerülne sor, úgy a legmagasabb összeg meghatározása szempontjából azon részvények összesített névértékét kell figyelembe venni, amelyekre a kötvények átváltásuk esetén összesen jogosítanak.
