BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beszáll a Microsoft az e-könyv-háborúba

2012. május 2. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hatalmasat, 52 százalékot ugrott a Barnes & Noble részvényeinek árfolyama, miután a társaság bejelentette, hogy a Microsoft 300 millió dollárt fektet egy új közös vállalatba, amely a legnagyobb amerikai könyvesbolthálózat saját e-könyv-olvasója, a Nook, illetve az egyetemi tankönyvekre kihegyezett üzletág kiszervezésével jön létre. A szoftveróriás 17,6 százalékos részesedéssel rendelkezik majd az egyelőre még névvel nem rendelkező társaságban. A befektetés az új céget mintegy 1,7 milliárd dollárra értékeli, ami bőven meghaladja a Barnes & Noble piaci kapitalizációját. A Microsoft a lépéssel a tabletek és e-könyv-olvasók egyre nagyobb piacából próbál meg kihasítani egy szeletet, az elképzelések szerint a közös társaság fejleszti majd az érintőképernyős eszközökre optimalizált Windows 8 operációs rendszerrel kompatibilis Nook alkalmazást, amely tartalmazza majd a hozzáférést az elektronikus könyvesbolthoz is.

A Microsoft szempontjából több szempontból is aránylag kockázatmentes a befektetés, a 300 milliós összeg készpénzállományának alig fél százaléka, ráadásul ha meg is bukik, az adóleírással gyakorlatilag kihozhatják nullszaldósra a történetet. Amennyiben viszont bejön, az inkompetenciájáért és sorozatos üzleti hibáiért eddig előszeretettel gúnyolt Steve Ballmer vezérigazgató zseninek tűnhet, hogy végre olcsó megoldást talált egy olyan piacra való betöréshez, amelyet jelenleg az Apple és az Amazon dominál. A Barnes & Noble viszont pont akkor jut pénzhez, amikor eleve nemzetközi terjeszkedését tervezte finanszírozni, így neki sokat számít az, ami az előző negyedévben 17,6 milliárdos árbevételt termelő szoftveróriásnak legfeljebb kerekítési hibát jelenthet.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet