BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nap végére elfogyott a szufla

2012. április 27. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A keddi és szerdai szárnyalás után a nyitást követően még tett egy kósza kísérletet a további emelkedésre a BÉT irányadó indexe, ám a kereskedés közepi oldalazás után kissé korrigált a BÉT irányadó indexe. A BUX így ezúttal alulteljesítette külföldi társai zömét, ám a záró szakasz felrántásának köszönhetően végül 0,2 százalékkal, 18 184 pontra rontott. Ebben talán szerepet játszott, hogy a Citigroup továbbra is alulsúlyozásra javasolta ügyfeleinek a magyar részvénypiacot. A forgalom az idei átlagot meghaladó, ám kiemelkedőnek nem nevezhető 14 milliárd forint körül alakult. A vezető papírok közül csak az OTP tudott emelkedni, a bankpapír 0,8 százalékkal, 3841 forintra javított, így ismét a kritikus 200 napos átlag felett zárt. Az ellenpólust a telefonadóval sújtott Telekom képviselte, részvényeinek árfolyama 0,9 százalékkal, 540 forintra csúszott vissza. Az éves közgyűlésén a 456 forintos osztalékot megszavazó Mol 0,7 százalékkal, 17 860 forintra esett. A gyógyszerkassza további kurtítását megszenvedő Richter sem muzsikált túl jól, a 660 forintos osztalékot megszavazó közgyűlés után a társaság 0,4 százalékkal, 36 850 forintra gyengült. Szektortársa, az Egis ellenben állta a sarat, 0,44 százalékkal, 14 715 forintra javított. Az érdemi forgalmat felmutató kisebb papírok közül a vesztesek közé iratkozhatott fel a múlt pénteken sikertelen részvényaukciót tartó Est Média, papírjai újabb 1,4 százalékot vesztve 72 forintra estek, bár a jegyzés napközben leszúrt 66 forintig is. Az E-Star a nap eleji megugrás után a mélybe hullt, ám a kereskedést csupán egyforintos mínusszal, 2399 forinton zárta. Magához képest nagyobbacska forgalommal 1,5 százalékot erősödött viszont a Zwack, papírjaira 13 450 forinton születtek az utolsó kötések.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet