BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Etf-eken kaszált a BlackRock

2012. április 19. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A világ legnagyobb eszközkezelő cége, a BlackRock 3,16 dolláros részvényenkénti nyereséget könyvelhetett el az első negyedévben, meghaladva ezzel a 3,04 dolláros elemzői várakozásokat is. A csoport bevételei ugyanakkor az erős tőkebeáramlásnak és a remekül teljesítő részvénypiacok dacára éves összevetésben 1 százalékkal, 2,2 milliárd dollárra csökkentek. A gyorsjelentés indoklása szerint a visszaesésért elsősorban az okolható, hogy az ügyfelek egyre inkább a passzív, bizonyos eszközök árait hűen követő etf-eket részesítik előnyben a magasabb jutalékot felszámító aktív kezelésű alapokkal szemben. Ezt az időszak tőkeáramlási adatai is igazolják: míg a cég iShares részvényalapjaiba 7,4 milliárd dollár friss tőke érkezett, az aktívan kezelt részvényalapok befektetési jegyeiből 4,5 milliárdnyit váltottak vissza. A kezelt eszközállomány összértéke éves összevetésben 1 százalékkal, 3680 milliárd dollárra bővült.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet