A Goldman Sachs a részvényenkénti 3,55 dolláros elemzői konszenzusra ráverve 3,92 dolláros profitot, összesen 2,11 milliárd dollárt ért el az első negyedévben. Ugyan a tavalyi azonos időszak papíronkénti 1,56 dollárjához képest ez komoly javulást jelent, a teljes profitot tekintve így is 23 százalékos visszaesést takar. Igaz, a bankcsoport bevételei 9,95 milliárd dollárt tettek ki, ami szintén felülmúlja a 9,34 milliárdos várakozásokat, ám az még így is 16 százalékkal marad el a 2011. első negyedévitől. A bevétel és profit sor pozitív meglepetése mögött azonban a gyorsjelentésben már tetten érhető az ellentmondásokkal terhes iparági környezet.
A kötvény-, deviza- és nyersanyag-kereskedési üzletág 3,46 milliárd dolláros bevétele ugyanis 20 százalékos csökkenést jelent a tavalyi azonos időszakihoz képest, ráadásul ez a tétel már nagymértékben elmarad az éves összevetésben stagnálást valószínűsítő elemzői prognózisoktól is. A befektetési banki üzletág eredményeinek részletezésénél sem tűnik olyan rózsásnak az összkép, az egység bevétele csaknem tizedével 1,15 milliárdra csökkent a tavalyihoz képest, igaz, több mint harmadával múlta felül a szektortársak számain is mély nyomot hagyó negyedik negyedévit. A gyorsjelentés szerint a részvény-, illetve a kötvénykibocsátások szervezéséhez kapcsolódó jutalékbevételek csökkenése a visszafogott aktivitás következménye, ráadásul a december 31-i állapothoz képest nem változott érdemben a még lebonyolításra váró ügyletek listája.
Lloyd C. Blankfein, a Goldman Sachs vezérigazgatója a gyorsjelentésben leszögezte, a befektetési banki tevékenységet érintő alacsony aktivitás miatt a gazdasági és piaci helyzet javulásával inkább a többi üzletág lehet a továbbiakban az eredmények javulásának motorja. A társaság viszont 2006 óta először emeli osztalékát, a kifizetést 35 centről 46-ra növelik.
