BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ütemesen fogy az E-Star készpénze

2012. április 17. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szokatlanul hideg februárt követő tavaszias március 13 százalékos bevétel-visszaesést jelentett az E-Starnak havi összevetésben, ám az EBITDA terén ugyanilyen összehasonlításban már 11,9 százalékos növekménnyel, 1,435 millió eurót könyvelhetett el a társaság − derül ki a cég legfrissebb helyzetjelentéséből.

Intő jel azonban, hogy a magyarországi önkormányzati ügyfelek esetében az év elejéhez képest ismét romlásnak indult a fizetési fegyelem. A közlemény szerint a vevők állománya a magyarországi önkormányzatok irányából (zömmel Sárospatak, Fejér és Veszprém megye, illetve Hódmezővásárhely esetében) jelentősen növekedett az első negyedév során. A kintlevőségek állományának hirtelen növekedése a működési finanszírozás számára szignifikáns kockázatot hordoz magában, amit jól jelez, hogy a készpénzállomány a januári 4,5 millióról március végére 2,9 millióra apadt.

A bruttó fedezetet tekintve a közlemény szerint az árbevétel csökkenése azt nem befolyásolta érdemben, mivel a magyar projekteknél ezek nem függnek az energiafogyasztástól. Ezenfelül az EBITDA-t növelték a lengyelországi \"yellow certificate-ek\" értékesítéséből származó bevételek, amelyek 2012-ben összesen félmillió eurós tételt jelentenek. Lassan kezdenek beérni a restrukturálás hatásai, a központi költségek ugyanis márciusban 300 ezer euróval csökkentették az eredményt a februári 449 ezer után.

Az E-Star főbb első negyedéves mutatószámai (ezer euró)
Mutató Központi Magyarország Románia Lengyelország Összesen
Árbevétel 0 7 499 3 545 13 086 24 130
Bruttó fedezet 0 2 066 943 4 558 7 567
EBITDA −1136 1 567 450 2 971 3 852
Forrás: E-Star
Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet