BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizenhatmillió dollárért dolgozik a Goldman-vezér

2012. április 16. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Bár forrástól függően 35,5 százalékkal esett vagy 14,5 százalékkal emelkedett Lloyd Blankfein, a Goldman vezérigazgatójának tavalyi fizetése, a pénzintézet által megadott 12,4 millió dollár, valamint a tőzsdefelügyelet (SEC) módszertanával számított 16,2 millió is túlzó − kommentálta a pénteken napvilágot látott számokat a Reutersnek a pénzintézet egyik részvényese. A fizetésben mindkét számítás szerint szerepel a 2 millió dolláros munkabér, illetve 3 milliós készpénzjutalom. A SEC-nél viszont figyelembe vették az összességében 454 332 dollár egyéb juttatást, így a cégvezérre kötött életbiztosítást és testőri védelmet, illetve a gépkocsi- és sofőrhasználat díját is. A számos botrány által megtépázott hírnevű Goldman vezérének busás fizetése főleg annak fényében szembetűnő, hogy a cég tavaly az egy évvel korábbinál csaknem harmadával alacsonyabb, 2,5 milliárd dolláros nyereséget termelt, elbocsátott 2400 embert, miközben a bank részvényei 46 százalékot zuhant az év során. A nagy szektortársak vezérei sem panaszkodhatnak, a Morgan Stanleynél James Gorman 10,5, a Citigroupnál Vikram Pandit 15, míg a JP Morgannél Jamie Dimon 23 milliót keresett.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet