Az elmúlt napok esése után a pozitív tartományban végeztek a vezető európai tőzsdeindexek, a spanyol és olasz kötvényhozamokra nehezedő nyomás délutáni enyhülésével. Utóbbit az idézte elő, hogy az ECB igazgatótanácsának egyik tagja leszögezte, az elmúlt időszakban tapasztalt hozamemelkedésre tekintettel ismét elővehetik a másodpiaci kötvényvásárlási programot. Elemzők szerint a tőzsdék felpattanásából kivette részét az utóbbi napok esése után érlelődő korrekció is, mindenesetre az FTSE−100 0,7, a CAC−40 0,6, míg a DAX 1 százalékos pluszban zárt. Az olasz FTSE MIB miután kedden november óta a legnagyobb, 5 százalékos esését abszolválta, szerdán 1,6 százalékkal szépített, amiben szerepet játszott az Intesa Sanpaolo csaknem 5,5, illetve a Banco Popolare csaknem 6 százalékos erősödése is. A spanyol IBEX 35 még szebben muzsikált, 1,9 százalékos hegymenetében a Bankinter 4,6, illetve a BBVA 3,8 százalékos emelkedése segítette. A német indexnek többek közt a kiugróan erős márciusi értékesítési adatokkal előrukkoló Volkswagen adott lökést, az autógyártó részvényei 2,5 százalékkal kerültek feljebb, míg a szektortárs Daimler 1,2 százalékkal drágult. A nap nagy vesztese a profitfigyelmeztetése mellett zászlóshajó terméke, a Lumia 900 szoftverhibájával a címlapokra kerülő Nokia volt. A mobilgyártó részvényeinek jegyzése 14,5 százalékot zuhant, miután a cég az első negyedévre profit helyett veszteséget vár és a második negyedévre is csak nullszaldót valószínűsített.
Lapzártánk idején ütemes emelkedést mutattak az amerikai részvényindexek, a DJIA 0,9, az S&P−500 és a Nasdaq Composite pedig egyaránt 1 százalékkal emelkedett. A veszteség helyett meglepetésre nyereségről jelentő Alcoa részvényei valósággal szárnyaltak a pozitív meglepetésre. A gyorsjelentési szezont megnyitó cég papírjai 7,65 százalékkal drágultak.
