BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kötvényekbe zúdult a pénz

2012. április 10. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Taroltak a kötvényalapok az első negyedévben, az EPFR Global adatai szerint ugyanis összességében 103,77 milliárd dollár áramlott beléjük a január−márciusi időszakban. A legnagyobb nyertesek az amerikai kötvényekre kihegyezett instrumentumok voltak, amelyek − főleg az önkormányzati papírok népszerűségének feltámadásával − 63,7 milliárd dollárt tudtak bevonni, ami a tavalyi egész éves beáramlást több mint negyedével haladja meg. Nagy érdeklődés mutatkozott a feltörekvő piaci kötvényekbe fektető instrumentumok iránt is, a 14,37 milliárd dolláros növekmény a tavalyi egész éves beáramlás mintegy 90 százalékát teszi ki.

A részvényalapok esetében egyértelműen a fejlődő piaciak voltak a nyerők, a 25,6 milliárd dollárnyi friss pénz oroszlánrészét, 22,15 milliárdot a földrajzilag diverzifikált globális (GEM) papírokba fektetők könyvelhették el. A magyar piacot is felölelő 532 milliós időszaki plusz esetében viszont az emelkedő olajár miatt népszerűbbé váló Oroszországba irányuló tőke ellensúlyozta az eurózóna adósságválsága és helyi bizonytalanságok miatt megtépázott nimbuszú kelet-közép-európai, a csatározásoktól sújtott közel-keleti és afrikai, illetve a megugró infláció és politikai bizonytalanságok miatt szenvedő afrikai részvényalapok kiáramlását. A fejlett piacokon egyedül az USA részvényeibe fektető alapoknál volt tapasztalható 1,7 milliárdos beáramlás, a nyugat-európai papírokba fektető instrumentumok az eurózóna válságának árnyékában 7,6 milliárdos kiáramlást szenvedtek el, míg a japán részvényekbe fektetőkből 357 millió dollár távozott.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet