BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Varsóban is apad a részvényforgalom

2012. április 4. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Idén márciusban éves összevetésben csaknem ötödével, 19,2 milliárd zlotyra (1364 milliárd forint) esett vissza a forgalom a varsói értéktőzsde azonnali részvénypiacán. Még ez is tekintélyes előnyt jelent azonban a BÉT kilenc éve legalacsonyabb, 395 milliárd forintos harmadik havi duplikált forgalmához képest. Az első negyedév egészét tekintve a tavalyihoz képest 14 százalékkal, 54,9 milliárd zlotyra apadt az adásvételek összértéke Varsóban. A kötésszámot tekintve is csökkenés volt tapasztalható, márciusban összesen 1,18 millió ügylet köttetett, igaz, ez is messze lekörözi a BÉT 2-300 ezres hasonló mutatóját. Félmillióval, kevesebb mint 1,4 millióra mérséklődött a határidős WIG-kontraktusok kereskedése. A kisebb cégek és startupok számára létrehozott, \"homokozó\" szerepét betöltő NewConnect piacon ellenben dinamikus forgalombővülés volt tapasztalható, márciusban ugyanis 194,8 millió zloty értékben cseréltek gazdát a papírok, ami 29 százalékos bővülést jelent az egy évvel korábbihoz képest. A kötvénykereskedésre létrehozott Catalyst piac 2009-es megalapításától mérve rekordhónapot zárt márciusban, igaz, a 380,5 millió zlotys forgalom oroszlánrészét a Bank Gospodarstwa Krajowego kötvényeire kötött adásvételek tették ki.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet