Az optimista nyitást követő lecsorgás után oldalazásba váltott a BUX index, ám a pozitív tartományból a késő délután hirtelen elromló nemzetközi hangulatban beadták a befektetők a magyar papírokat is. A Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatóját végül a zárás felkötése mentette meg, amely így 0,1 százalékos pluszban, 18 635 ponton zárta a negyedév utolsó kereskedési napját. A mozgáshoz mindazonáltal rendkívül alacsony, alig 7 milliárd forintos forgalom párosult. Vegyesen mozogtak a vezető papírok, a legrosszabb teljesítményt a Mol mutatta. Az olajpapír alig valamivel napi mélypontja fölött, 18 400 forinton végzett, 0,8 százalékos leértékelődést követően. Alulteljesítőnek bizonyult az OTP is, a bankrészvény 0,55 százalékos lejtmenetet követően 3829 forinton búcsúzott. A blue chipek közül a nap nyertese a záró szakasz felrántásának köszönhetően a Richter volt, a gyógyszergyártó papírjai így a napi maximumot jelentő 37 870 forinton zártak, csaknem 1,9 százalékos felértékelődéssel. Szektortársa, az Egis már nem büszkélkedhetett ilyen szép teljesítménnyel, 0,3 százalékkal lejjebb kerülve 14 650 forintot ért zárásban. Az osztalékfizetés közeledtével csaknem 1,6 százalékkal drágult ellenben a Magyar Telekom, amelynek papírjaira így 578 forinton születtek az utolsó kötések. A kimutatható forgalmat felmutató kisebb papírok közül 3,6 százalékkal, 2940 forintra rontott az E-Star. Az energetikai társaság papírjai a reggeli órákban jártak ennél sokkal mélyebben, a mélypontot 2705 forinton ütötte a jegyzés, miután az auditált éves jelentéséből kiderült, 1,3 millió eurós nyereség helyett 2,4 milliós veszteséggel zárta 2011-et a cég. Az éves közgyűlésének napirendjét részvényesi javaslatra tőkeemelésről szóló döntéssel kiegészítő FHB 0,71 százalékkal, 564 forintra drágult.
