Sikeresen zárult kedden a román Transelectrica (TEL) áramszállító vállalat állami tulajdonban lévő 15 százalékos részvénycsomagjának értékesítése. A részvénycsomag kisbefektetőknek fenntartott 10 százalékára 2,7-szer több ajánlat érkezett, így csak azok jutnak majd részvényekhez, akik 15,6 lejnél (egy euró 4,36 lej) magasabb szinten jelezték vásárlási szándékukat. Az intézményi befektetők többsége − a 122 százalékos túljegyzés ellenére − átlagosan a minimáláron, azaz 14,9 lejen jegyezte a papírokat, így a részvények 90 százaléka várhatóan ezen az árszinten kel el. Az állam a TEL 15 százalékának értékesítéséből 37,6 millió euró bevételre tesz szert.
