A forint hétfőn az euróval szemben közel egyszázalékos, a dollárral szemben pedig 1,4 százalékos erősödést produkált. Így az európai devizát 291,12 forinton, a zöldhasút 218,47 forinton jegyezték 1,3325 dolláros euróárfolyam mellett. A svájci frank 241,55 forintot ért késő délután. A magyar deviza árfolyamát a hét első napján az EU/IMF-tárgyalásokról és a múlt hét végén az Államadósság Kezelő Központ vezérigazgatója által a devizakötvény-kibocsátásról tett kijelentése befolyásolta. Töröcskei István ugyanis úgy nyilatkozott, hogy dollárkötvény-kibocsátásra akár az IMF-hitelmegállapodás előtt sor kerülhet. Ez azonban a befektetők számára rossz hírnek számított − vélekedett Karsai Péter, a Commerzbank Treasury sales munkatársa −, hiszen többek szerint ezt nehezen lehet másként értékelni, mint a megállapodás mindenáron való elkerülését. Ezt a hírt ellensúlyozta az NGM cáfolata, ami végül segítette a magyar devizát. Az erősödésbe emellett a Ben Bernanke beszédét követő dollárgyengülés is belejátszott. Az állampapírok másodpiacán a rövid oldalon a stagnáló éves lejárat mellett 2 bázisponttal emelkedtek a benchmarkok, míg az éven túli lejáratoknál 1−10 bázispontos volt az emelkedés. A referenciaátlag 7,17 és 8,94 százalék között szóródik.
