BUX 138886.16 -0,44 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerikai perbe keveredett az Egis

2012. március 27. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Egis tájékoztatása szerint az AstraZeneca kérésére a Watson Laboratories ellen indított szabadalmi perbe az eljáró delaware-i bíróság az Egist is bevonta alperesként. A vita tárgya, hogy a Watson forgalomba hozatali engedély iránti kérelmet nyújtott be az FDA-hez az Egis által fejlesztett és gyártott rozuvasztatin cink termékre, amely az AstraZeneca Crestor termékének lenne versenytársa az USA-ban. Az IMS Health adatai alapján a Crestor forgalma az USA-ban a tavaly szeptember 30-ával végződő egy évben 4,1 milliárd dollár volt. A per célja annak eldöntése, hogy a szóban forgó rozuvasztatin cink termék forgalmazása megkezdhető-e Amerikában a szerre vonatkozó különféle szabadalmak megsértése nélkül. Az Egisszel  szembeni kereset a társaság és a Watson közötti, a termékre vonatkozó üzleti kapcsolatra tekintettel keletkezett − fogalmaz a közlemény. Az Egis határozottan fel fog lépni az ellene irányuló keresettel szemben, valamint felhívja a figyelmet, hogy a keresetben nem követelnek pénzbeli kártérítést az Egistől. A per jelenlegi fázisában érdemi információkat a piacra jutás időpontjáról és a várható forgalom mértékéről az Egis nem tud adni.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet