BUX 138954.79 -0,39 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Május közepén jön a Telekom-osztalék

2012. március 26. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Magyar Telekom május 15-ével kezdődően kezdi kifizetni a törzsrészvényenként 50 forintos osztalékot, a virtuális osztalékszelvény levágása előtt utoljára május 3-án lehet majd kereskedni a papírral − derül ki a társaság közgyűlési előterjesztéseiből. A főbb számok terén az idei menedzsmentvárakozás sem tartalmaz újdonságot a negyedik negyedéves jelentéshez képest. A bevételnél 2 százalékos csökkenést, illetve jobb esetben szinten tartást prognosztizálnak, utóbbit az energia-viszonteladás felfutása segíthetné. Az EBITDA 4−6 százalékkal csökkenhet, részben az alacsony EBITDA-tartalmú szolgáltatások arányának növekedése miatt. A tőkeberuházás (CAPEX) esetében a szinten tartás a cél, elsősorban a belső hatékonysági projektet és a hálózatmodernizációt szem előtt tartva.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet