BUX 138886.16 -0,44 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fiaskó lett a BATS kibocsátásából

2012. március 26. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Teljes kudarcba fulladt a harmadik legmagasabb forgalmú amerikai börzét − pontosabban alternatív kereskedési platformot − üzemeltető BATS Global Markets tőzsdei debütálása. A csütörtök este 6,3 millió részvényét a 16-18 dolláros jegyzési ársáv alján értékesítő cég ugyanis visszavonta IPO-ját, miután részvényeinek jegyzése hibás kötések miatt 99,75 százalékkal, 4 centre zuhant a bevezetésüket követően. Ezt csak tetézte, hogy ezzel egy időben a BATS-on az Apple-részvények kereskedését kellett felfüggeszteni pár percre, mivel egy technikai hiba (hivatalosan túlterhelés) miatt 9 százalékot zuhant az árfolyamuk, ám ezeket a kötéseket utólag törölték.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet