BUX 138797.87 -0,5 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zúdul a pénz a kötvényalapokba

2012. március 19. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hiába a töretlenül beáramló friss pénz miatt egyes eszközöknél már érezhetően csökkenő hozamkörnyezet, a befektetők a múlt szerdával végződő héten rekordmértékű, 7,57 milliárd dollárnyi tőkét áramoltattak a különböző kötvényalapokba − derül ki az EPFR Global adataiból. A húzóinstrumentumok ezúttal is a nagyobb kockázat mellett magasabb hozamokkal kecsegtető kötvényekbe, a fejlődő piaci állampapírokba, az önkormányzati kötvényekbe, illetve a jelzálog hátterű eszközökre specializálódott alapok voltak. A részvénypiaci alapok is erős hetet zártak, a legkelendőbbek az indexekre kihegyezett etf-ek voltak. Megtört viszont a hazánkat is felölelő EMEA (feltörekvő európai, közel-keleti és afrikai)-részvényekbe fektető alapoknak a tavalyi második negyedév óta tapasztalható leghosszabb sikerszériája, az EPFR szerint a régió növekedésével kapcsolatos aggályok mellett többek közt Magyarország ismételt kegyvesztése miatt.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet