Hiába a töretlenül beáramló friss pénz miatt egyes eszközöknél már érezhetően csökkenő hozamkörnyezet, a befektetők a múlt szerdával végződő héten rekordmértékű, 7,57 milliárd dollárnyi tőkét áramoltattak a különböző kötvényalapokba − derül ki az EPFR Global adataiból. A húzóinstrumentumok ezúttal is a nagyobb kockázat mellett magasabb hozamokkal kecsegtető kötvényekbe, a fejlődő piaci állampapírokba, az önkormányzati kötvényekbe, illetve a jelzálog hátterű eszközökre specializálódott alapok voltak. A részvénypiaci alapok is erős hetet zártak, a legkelendőbbek az indexekre kihegyezett etf-ek voltak. Megtört viszont a hazánkat is felölelő EMEA (feltörekvő európai, közel-keleti és afrikai)-részvényekbe fektető alapoknak a tavalyi második negyedév óta tapasztalható leghosszabb sikerszériája, az EPFR szerint a régió növekedésével kapcsolatos aggályok mellett többek közt Magyarország ismételt kegyvesztése miatt.
