Második helyzetjelentésében közzétette a január−februári időszak fontosabb nem végleges eredményszámait az E-Star. A BÉT honlapján megjelent közlemény szerint a február első felében 25 éve nem tapasztalt hideg idő a megemelkedő fogyasztói igény miatt többletárbevételt és magasabb bruttó fedezetet biztosított, annak ellenére, hogy a rövidebb hónap 6,5 százalékkal alacsonyabb értéket indokolt volna. A növekedés a román és lengyel projektek esetében jelentkezett fokozottan, ahol az elszámolás formája miatt fogyasztásarányos a fedezet alakulása. A közlemény tartalmazza a felülvizsgált januári adatokat is, amelyek alapján a korábban közzétettnél az árbevétel 66, a bruttó fedezet 31, míg az EBITDA 99 ezer euróval alacsonyabb. A romlást az indoklás szerint főleg a központban jelentkező − a szervezeti átalakítással kapcsolatos − egyszeri költségtöbblet okozta, működési szinten a magyar projektek alacsonyabb hozzájárulását ellensúlyozták a kedvezőbb lengyel számok. Az áramvonalasítás hatásai a közlemény szerint az egyszeri tételektől mentesen a májusi értékekben lesznek először láthatóak. Februárban így a társaság a Napi Gazdaság számításai szerint 8,65 milliió eurós árbevétel és 2,59 milliós bruttó fedezet mellett 1,3 milliós euró EBITDA-t ért el.
| Január-február | Központi | Magyarország | Románia | Lengyelország | Összesen |
| Árbevétel | 0 | 5 302 | 2 500 | 8 730 | 16 532 |
| Bruttó fedezet | 0 | 1 491 | 621 | 2 930 | 5 043 |
| EBITDA | −834 | 1 139 | 289 | 1 875 | 2 469 |
| Forrás: E-Star |
