BUX 138728.38 -0,55 %
OTP 44800 -0,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csendben gyengült a magyar deviza

2012. március 19. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szerda reggeli enyhe erősödés után a forint gyakorlatilag picivel a kedd esti 292,60-as szint fölé tért vissza az euró ellenében a hosszú hétvége előtti utolsó kereskedési nap végére. A napon belüli gyengülésnek a kezdő löketet az MNB legutóbbi kamatdöntésének jegyzőkönyve adta meg, ám szerepet játszott benne az 1,3030-ig erősödő dollár is. Ezúttal alulteljesítő volt a zloty, amiben közrejátszhatott az is, hogy Alekszandr Grad gazdasági miniszter bejelentése szerint még az idén bevezethetik a bankadót Lengyelországban − tájékoztatta a Napi Gazdaságot Karsai Péter, a Commerzbank üzletkötője. A forint szempontjából áttételesen a svájci jegybank csütörtöki kamatdöntését követő kommentár, míg közvetlenül Fellegi Tamás tárca nélküli miniszter pénteki washingtoni útja szabhatja meg az irányt a továbbiakban − tette hozzá a szakember. Amennyiben utóbbiról kedvező hírek érkeznének és a jó hangulat is kitart, úgy az euró/forint ismét a 290-es szintet veheti célba. Szerdán késő délután egy dollárért 225, egy euróért 292,95, míg egy svájci frankért 241,50 forintot kértek a bankközi devizapiacon. Alig moccantak a referenciahozamok az állampapírok másodpiacán, a referenciaátlag így 7,15 és 8,61 százalék között szóródik.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet