A görög kötvénycsere eredményeiről szóló hír hátán emelkedő nemzetközi tőzsdemutatókkal karöltve erősödött a BUX is. Enyhe felülteljesítésében az játszhatott szerepet, hogy Nátrán Roland, az NGM államtitkára szerint akár napokon belül elkezdődhetnek a tárgyalások az IMF-fel. Délután a vártnál jobb amerikai munkaerő-piaci adat is hozzáadott a hátszélhez, így végül az index 1,2 százalékkal feljebb kerülve, 18 803 ponton búcsúztatta a hét utolsó kereskedési napját. A hegymenethez ugyanakkor aránylag visszafogott, 11 milliárdos forgalom párosult.
A vezető papírok közül a kamatbevételekben és a tisztított nettó profit soron a vártnál jobb negyedik negyedéves számokról beszámoló OTP részvényei emelkedtek a legütemesebben. A bankpapír 3,4 százalékkal, 3824 forintra javított, ami alig marad el a 3837-en beállított napi maximumtól. Az elmúlt napokban felülteljesítő Mol sem szégyenkezhetett, az olaj határidős jegyzésével karöltve 1,3 százalékkal, 19 040 forintra erősödött. A Telekom árfolyammozgása ezúttal sem kápráztatta el a befektetőket akrobatikus kilengésekkel, a távközlési cég papírjai 0,2 százalékkal, 568 forintra emelkedtek. Folytatódott viszont a Richter vesszőfutása, hiába az egy héttel korábbi kedvező kutatási eredmények és az elemzői céláremelések, a gyógyszerpapír 0,9 százalékkal, 37 000 forintra esett a kereskedés végére. Szektortársa, az Egis sem járt jobban, részvényeire 1,16 százalékkal előző záróértéke alatt, 15 345 forinton születtek az utolsó kötések.
Az érdemi forgalmat felmutató kisebb papírok közül az április másodikától a BUX kosarába is bekerülő Appeninn csaknem 1,9 százalékkal, 435 forintra javított. Az E-Star viszont egyszerűen nem képes magára találni, a társaság részvényei pénteken újabb 3,9 százalékkal, 3200 forintra rontottak.
