Az amerikai pénzügyminisztérium hatmilliárd dollár összértékű AIG-részvénycsomagot értékesít − írta a Bloomberg. A pakettből 3 milliárd dollárnyit maga a biztosító vásárol vissza, amely ezen felül 8,5 milliárd dollárnyi kötelezettségét is törleszti a kormánynak. A tranzakciót követően az amerikai állam 41,8 milliárd dollár értékű, durván 70 százalékos tulajdonrésszel rendelkezik majd a 2008 ősze után összesen 182,3 milliárd dollárért kimentett AIG-ban. A részvényértékesítést a Citigroup, a Credit Suisse és a Morgan Stanley szervezi, akik a meghirdetett mennyiségen felül további 900 millió dollárnyi törzsrészvényre vonatkozó vételi opcióval is rendelkeznek.
A papíronként 29 dollárért értékesített 206,9 millió darab részvényen durván 200 millió dolláros profitot realizálhat az állam, de a pakett csökkentésének üteme lényegesen elmarad a tavaly egyéves időtávban tervezett 25 milliárdos értékesítéstől (ebből a mostanival együtt eddig csak durván a fele teljesült). Ráadásul hiába a csepegtetett eladások, ha nagyobb csomagot dobnának a piacra, az garantáltan a nullszaldót jelentő 28,72 dollár alá nyomná a biztosítótársaság papírjainak árfolyamát − mutat rá a Forbes. Intő jel, hogy a leglelkesebbnek mutatkozó vevő eddig maga az AIG. Bár részvényeinek árfolyama az év eleje óta csaknem negyedével emelkedett és az eszközértékesítéseit rendületlenül folytató társaság a negyedik negyedévre 19,8 milliárdos nyereségről jelentett, a biztosító iránti bizalom elég törékeny.
