Ismét külön úton járt a BÉT irányadó mutatója, a reggeli esés után a kedvező nemzetközi hangulatban meredek emelkedés jött, ám délután a külföldi indexeket alulteljesítve esett a BUX. Míg délelőtt Fellegi Tamás szavai − miszerint nincs B terv az IMF-megállapodásra − is biztatólag hatottak, a csalódást keltő amerikai munkaerő-piaci adat kicsit beborította a hangulatot. A negatív tartományban való megmártózás után zárásra felhúzták a mutatót, amely végül 0,4 százalékkal emelkedve, 18 582 ponton búcsúzott. Forgalom ismét szinte kizárólag az OTP-ben volt, a bankpapírral 16,35 milliárd forint értékben üzleteltek, a maradék kétmilliárdon osztozott a többi részvény.
A vezető papírok közül ismét erős oldalát mutatta a Mol, amely az emelkedő olajárral párhuzamosan fél százalékkal, 18 800 forintra javított, igaz, maximumát száz forinttal feljebb állította be a jegyzés. A negyedik negyedéves számait ma hajnalban publikáló OTP 0,3 százalékkal feljebb kerülve, 3700 forinton végzett, még úgy is, hogy a banktól az egyszeri tételek miatt eddig szokatlan veszteséget várnak. A Telekom 0,35 százalékkal, 567 forintra javított. A blue chipek közül egyedül a Richter búcsúzott mínuszban, a gyógyszerpapírokra 15 forinttal előző záróértékük alatt, 37 335 forinton születtek az utolsó kötések. Mindez úgy, hogy az Erste megemelte a cégre vonatkozó célárát és továbbra is a Krka melletti szektorkedvencének minősíti. Emelkedett ellenben az Egis, a kisebbik gyógyszergyártó papírjai 0,4 százalékkal, 15 525 forintra javítottak.
Az érdemi forgalmat felmutató kisebb papírok közül 3,14 százalékkal, 427 forintra ugrott az Appeninn, miután a BÉT szerda este közölte, hogy a részvény bekerül a BUX index kosarába. Jó napot tudhatott maga mögött az FHB, 4,8 százalékkal, 563 forintra lőtt ki. A vesztesek közé iratkozott fel ellenben az E-Star, amely 2 százalékkal, 3330 forintra rontott.
