Hiába a kedvező nemzetközi tőzsdei hangulat, a forint mellett a pesti börzét is elintézte a brüsszeli figyelmeztetés. Erre csak rátett egy lapáttal a délután napvilágra került államháztartási hiányadat, amely szerint az éves előirányzat 49,7 százaléka már teljesült január−februárban. A BUX így hiába járt délelőtt még 18 812 ponton is, végül 0,56 százalékos mínuszt követően 18 511 ponton búcsúzott az index, igaz, mélypontját jó másfél száz ponttal lejjebb ütötte. A mozgáshoz az idei napi átlagot némileg felülmúló, 16,5 milliárd forintos forgalom párosult. Ennek oroszlánrészét azonban az OTP-re kötött ügyletek adták, a bankpapír 2,6 százalékos esése 3689 forintos záróárat jelentett. Az OTP-vel tandemben sokáig versenyt eső Richtert viszont a záró szakaszban alaposan felkötötték, a nagyobbik gyógyszergyártó így végül 0,36 százalékot gyengülve, 37 350 forinton végzett, ennek köszönhetően nem esett ki emelkedő trendcsatornájából. Szektortársát, az Egist viszont beöntötték zárásban, ám még így is háromnegyed százalékos plusszal, 15 465 forinton végzett. A Telekom 0,9 százalékos esése 565 végső árat jelentett. A blue chipek közül egyedül a Mol volt legény a gáton, a nyitás mínuszát leszámítva az egész napot a zöld tartományban töltő olajpapír ugyanis 1,14 százalékkal erősödve napi maximumán, 18 700 forinton végzett. A kisebb papírok közül az E-Start a nyitást követően benyomták 3060 forintig, onnan viszont sikerült feltápászkodnia, a napot 2,26 százalékos plusszal, 3400 forinton búcsúztatta. A Pannergy már nem volt ilyen szerencsés, a geotermikus hőszolgáltatásra specializálódott társaság papírjai 1,36 százalékkal, 651 forintra estek. Ennél visszafogottabb, 0,24 százalékos mínusszal, 414 forinton búcsúzott az ingatlanhasznosító Appeninn, míg a CIG Pannónia az erős kezdet után végül beragadt előző, 487 forintos záróértékén.
